top of page

Dette kan du jobbe med
på bydelshusene

Bydelshusene har mange varierte oppgaver. Her er noen eksempler på oppgaver du kan engasjere deg i:

Hagegruppe
Menstad bydelshage,

Med klimamidler fra Skien kommune har vi bygget opp bydelshagen på Menstad. Målet er å redusere klimaavtrykket i kafeen på bydelshuset, øke det biologiske mangfoldet, og gi alle mulighet for å dyrke sin egen mat. Vi har fått på plass et flott drivhus og pallekarmer med god økologisk jord. Frivillige i bydelshagen bidrar med blant annet forkultivering, vanning, luking, høsting og kompostering. Dette er en super måte å bli kjent med andre frivillige med samme interesse.

Resepsjonist

Som resepsjonist er du vårt ansikt utad. Du tar imot våre besøkende, selger billetter, tar telefonen, og svarer på spørsmål vedrørende våre arrangementer og aktiviteter.

Kafemedarbeider

Våre kulturkafeer er sosiale møteplasser i de tre bydelene. 

I kafeene kan du stå i kassa, hjelpe til med oppvasken, gjerne ta deg tid til en prat med kafegjestene og rydde og vaske over bordene.

Butikkmedarbeider
Menstad håndverksutsalg

- et sosialt treffsted med mange fine håndlaget produkter til salgs! Her selges det produkter laget av håndverkere i hele Grenland Butikken er i tillegg et sosialt møtested, og butikken drives av frivillige. Åpningstider: mandag til torsdag kl.11.00 -18.00.

Vi trenger flere frivillige til å betjene vår hyggelige butikk. Du bestemmer helt selv hvor mye, og vi lover deg god opplæring.

Arrangementsvert

Du hjelper til ved gjennomføring av våre arrangementer. Rigging og nedrigging, salg av billetter, kafedrift, rydding med mer.

Listen er ingen fasit. Det finnes flere oppgaver enn dem vi har nevnt. Vi trenger frivillige både til sporadiske arrangementer og de som kan forplikte seg til en fast oppgave for et tidsrom. Den frivillige bestemmer selv hvor mye tid man ønsker å bidra med.

bottom of page